smileys
[Click] - Info o Monče
[Click] - Info o Honzíkovi
Blogy o Honzíčkovi:
Zdroje o Československé superstar:
Aktuálně:
Soutěže
[Click] Rekord v komentech
[Click] Slovní fotbal
Jiné
[Click] Infa od SB
[Click] Zde jsou volné dessy
[Click] Má návštěvní kniha
[Click] TOP blog
[Click] Blog pro dívky
[Click] Návody
[Click] Blog→Photoshooty
[Click] Porod slona v přímém nahrávání!
[Click] Poradna
Ostatní
Rekord za den:149
Rekord za týden:682
Rekord on-line za den:13

zlatý retrývr

27. června 2008 v 10:15 | šárka podrazká |  •Zvířátka •

zlatý retrívr

S výchovou štěněte začínáme hned, kdy se ocitne v naší rodině. Štěňata, která odvážíme rovnou od psí mámy, nemají návyky žádné, pokud si kupujeme větší štěně, může být na základní povely naučeno již od původního majitele. Na správný výcvik bychom měli dbát zvláště u větších ras, u bojových plemen je to nezbytné.
Loužičky a venčení
Mezi první základní návyky patří venčení. Čím dříve naučíme pejska chodit se venčit ven, tím méně loužiček budeme muset doma utírat. Jinak probíhá výcvik v rodinném domě, kde to máme na zahradu pár kroků, a jinak v několikapatrovém paneláku. Vyberme si místo, kam budeme chtít štěně naučit chodit venčit. V bytě můžeme připravit novinovou podestýlku. Štěně pozorujme a ve chvíli, kdy si přidřepne, ho přenesme na určené místo. Můžeme předpokládat, že po spaní a jedení je venčení častější a máme tak velkou šanci štěně včas odchytit. Základem úspěchu je chválit, chválit a chválit. Když se pejsek vyprázdní na správném místě, dejme mu najevo, že udělal správně - hlaďme ho, vlídně mluvme nebo můžeme přidat i pamlsek. Pokud se však štěně vyprázdní tam, kde nemá, pokárejme ho. Mysleme na to, že je to ale psí miminko a nemusí pochopit naše požadavky hned na poprvé. Rozhodně se vyhněme tvrdým fyzickým trestům!
Nesmíš!
Dalším povelem, které je třeba trénovat se štěnětem již od prvních chvil, je povel "nesmíš". Je důležitý pro bezpečnost štěně. To bere do tlamičky všechno, co se mu naskytne. Pokyn "nesmíš" můžeme používat vždy, když je pejsek neposlušný - když kouše boty, tahá za záclony, sbírá venku na procházce odpadky … Tento povel se nám bude hodit při hrách, aby pes nechal hračku nebo aport, nebo při dalším výcviku.
Ke mně
Tento povel je důležitý, chceme-li, aby se pejsek mohl pohybovat bez vodítka. Včasným přivoláním chráníme zvíře před auty, cizími psy nebo jinými nebezpečími. Při vyslovení povelu musíme trvat na tom, aby štěně přiběhlo. Nacvičovat to můžeme na delším vodítku - pokud pejsek neposlechne, cukněme vodítkem směrem k nám. Jen trpělivým a důsledným výcvikem se pes naučí poslušnosti.
Sedni, lehni
Povel "sedni a lehni" učíme štěně ve věku od tří měsíců. Jemným tlakem působíme na zadeček pejska a tlačíme ho směrem dolů. Když si pejsek sedne, pochválíme ho. Povel několikrát opakujeme, aby si slovní příkaz štěně spojilo se sednutím. K lehnutí přimějeme pejska natažením předních tlapek. Opět opakujeme slovní pokyn a chválení.
Úspěch výcviku záleží na tom, jak intenzivně se mu budeme věnovat. Pamatujme, že štěně udrží pozornost pouze chvíli, proto je nutné cvičit krátce, ale častěji. Prokládejme výcvik hrou. Každý pes má jiné vlastnosti, některé povely pochopí snáze a rychleji a jiné mu mohou dělat potíže.
POPIS:
Zlatý retrívr je souměrný, vyvážený, aktivní, silný a iniciativní pes, s laskavým hlasem.
Hlavu má přirozeně vyváženou. Lebku širokou a bez hrubosti, na krk dobře posazenou. Stop má dobře definovaný. Nos má nejlépe černý. Čenich je silný, široký a hluboký. Délka jeho přední části se přibližně rovná délce od stopu k týlu. Oči má tmavě hnědé, dobře posazené, s tmavými očními linkami. Uši má mírné velikosti, posazené přibližně do úrovně očí. Krk je dobré délky, čistý a svalnatý. Tělo je celkově vyvážené. Hruď i žebra má hluboké. Ocas má posazený v úrovni zádi, dosahuje ke kolenům, na konci je bez zatočení. Ramena má dlouhé a dobře položené, lokty dobře přiléhající. Zadeček je silný a svalnatý. Tlapky okrouhlé a jakoby kočičí. Chůzi i pohyb má silné a s dobrým pohonem, kráčí dlouhými a lehkými kroky.

VÝŠKA:

Pes má v kohoutku 56 až 61 cm.
Fena má v kohoutku 51 až 56 cm.

VÁHA:

Zlatý retrívr váží v rozmezí 27 až 36 kg. (Standard FCI hmotnost plemene neuvádí).
Golden Retriever Pictures

SRST:

Zlatý retrívr má srst zvlněnou nebo dobře zpeřenou, s hustým, vodě odolným podsrstím. Zbarvení je v jakémkoliv odstínu zlaté nebo krémové, ne však červené nebo mahagonové. Několik bílých chlupů pouze na hrudi je povoleno.

CHARAKTER:

Zlatý retrívr je poslušný a inteligentní pes, kterému je dána přirozená schopnost pracovat. Je laskavý, přátelský, důvěřivý i sebejistý. Zároveň však také citlivý, ostražitý a snadno cvičitelný. Velice trpělivý je také k dětem. Bývá velmi atraktivním a přitažlivým společníkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jaká rasa psa se vám líbí nejvíc nebo jí máte nejraději?

zlatý retrívr 45.8% (11)
labrador 8.3% (2)
rotvajler 12.5% (3)
čvauva 4.2% (1)
kolie 0% (0)
dalmatýn 0% (0)
jiná rasa (napiš do komentářů) 29.2% (7)

Komentáře

1 Spunt25 Spunt25 | Web | 14. července 2008 v 23:40 | Reagovat

nooo Tááák......A přivítejte hvězdu

BIŠONEK!!!! :-D

2 afis afis | Web | 3. ledna 2009 v 20:39 | Reagovat

Ahoj. jenom bych ti chtěla říct, že jsi byla zapojena do soutěže.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Písnička blogu:
Video blogu:
Pixelky do deníčku:
datum→ http://i4.piczo.com/view/2/5/5/z/l/2/0/u/z/c/v/d/img/i195661588_29534.gif?redirsrc=img
čas→
počasí→
jídlo→
pití→
oblečení→
music→
Tvthtelevision.gif image by Salisko
práce na PC→
škola→
kluci→
nálada→